8. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat?


8. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat?

8. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat? 8. sınıf TEOG dersleri neler? Orta son diye de adlandırdığımız 8. sınıf öğrenciler açısından eğitim hayatları boyunca en büyük yarışın içine girdikleri en tempolu yıl olmaktadır. TEOG çalışmalarının hız kazandığı yıl olan 8. sınıfta düzenli ve programlı bir çalışma sistemiyle öğrenciler 6 temel dersten konu eksiklerini düzenli bir sıraya göre takip etmeli bu eksikleri giderdiği gibi ardından çokça soru çözülmelidir. TEOG çalışmalarında çok soru çözülmesinin amacı öğrenciyi gelebilecek tüm soru tarzlarına hazır tutmaktır. Üniversite sınavlarında olduğu gibi zaman yetiştirememe sıkıntısı yaşanmamaktadır. 20 sorunun sorulduğu her bir test için 40 dakika süre ayrılmaktadır. Öğrenciler soruları bitirdikten sonra ekstradan kontrol etmek için de zamana sahiptirler. 

8. sınıfta hangi dersler var?

8. sınıf haftalık ders saatleri incelendiğinde yoğunluğun TEOG programında çıkacak derslere ayrıldığı rahatlıkla fark edilecektir. Öğrencilerin çalışmalarını bu çizgide yönlendirmeleri gerekmektedir. TEOG konuları çalışma sürecinde en büyük sorumluluklardan bir tanesi de velilere düşmektedir. Veliler çocuklarına sürekli motivasyon artırıcı şekilde yaklaşmalı bu hassas çizgiyi iyi dengelemelidirler. TEOG psikolojisinin öğrenciler üzerindeki etkileri üstüne yazılmış kitap ve makaleleri inceleyebilecekleri gibi uzman eğitim danışmanlık desteği de almaları faydalı olacaktır. Empati yeteneğinizi maksimum seviyeye çıkarmalısınız. Çocuklarınızı başka emsalleriyle kıyaslamaktan kesinlikle kaçınınız. Bu durum çocuklarınız üzerinde çok büyük ters tepki oluşturacaktır. Yapıcı olmak zorunda olduğunuzu unutmayınız.

8. sınıfta hangi dersler var ve haftada kaç saat?

Türkçe Dersi haftada 5 saat

Matematik Dersi haftada 5 saat 

Fen Bilgisi dersi haftada 4 saat

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi haftada 2 saat

Yabancı Dil dersi haftada 4 saat

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi haftada 2 saat

Beden Eğitimi ve Spor dersi haftada 2 saat

Teknoloji ve Tasarım dersi haftada 2 saat

Rehberlik ve Kariyer Planlama dersi haftada 1 saat

Görsel Sanatlar dersi haftada 1 saat

Müzik dersi haftada 1 saat

Seçmeli dersler haftada 8 saat

Haftalık Toplam ders saati 37 saattir

8. sınıf TEOG sınavı için ne yapmalı?

8. sınıf dersleri arasında yoğunluğun TEOG programı derslerine ayrılmış olması öğrenciler açısından düzenli ders çalışma programına uygun hareket etmenin zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir. Kaliteli bir lise kaliteli bir üniversitenin anahtarı demektir. Öğrencilerin çalışma temposunu iyi ayarlamaları gerekmektedir. İlk başta sıkı bir tempo tutturan fakat sonrasında bıkkınlık yaşatan bir çalışma programı işinize yaramayacaktır. TEOG çalışma programı hazırlanırken spor etkinlikleri, sosyal etkinlikler, yemek sonrası oluşabilecek yorgunluk hissi ve daha bir çok faktör göz önünde bulundurularak program oluşturulmalıdır.

TEOG özel ders öğretmeni için Ekol Özel Ders ile iletişime geçebilirsiniz.