2. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat?


2. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat?

İlkokul 2. sınıfta hangi dersler var ve kaç saat? 2. sınıfta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Yabancı Dil, Görsel Sanatlar, Müzik, Oyun ve Fiziki Etkinlikler olmak üzere 6 farklı farklı ana dalda ve bir de serbest etkinlik saatleri olmak üzere 7 farklı ders işlenmektedir. Çocuklar 2. sınıfta temel konularda yoğunlaşmaya başlıyorlar. İlk defa görmeye başlayacakları dersler ise yabancı dil ve müzik dersleridir. 2. sınıfta yabancı dil olarak İngilizce eğitimini görmeye başlıyorlar. Daha tam olarak Türkçe dersini kavrayamayan çocuklar İngilizce dersinde zorlanıyorlar. Çocuklarınızın İngilizceyi anlamadığını söyledikleri zaman normal karşılayıp uygun çözüm yöntemi bulmalısınız.

2. sınıf dersleri ve haftalık ders saatleri.

2. sınıf müfredatı hazırlanırken dersler haftalık 30 saat olacak şekilde ayarlanıyor. Serbest etkinlik dersi olarak da haftalık 2 saatlik bir program hazırlanıyor. Yeni dersler ve konular ile öğrenciler daha yoğun bir ders çalışma sürecine giriyorlar.

Türkçe dersi 10 saat

Matematik dersi 5 saat

Hayat Bilgisi dersi 4 saat

Yabancı Dil dersi 2 saat

Görsel Sanatlar dersi 1 saat

Müzik dersi 1 saat

Oyun ve Fiziki Etkinlikler 5 saat

2. sınıfta öğrenciler haftada 28 saat zorunlu ders eğitimi almaktadırlar. Zorunlu temel ders eğitiminin yanı sıra 2 saatte serbest etkinlik dersleri vardır.

2. sınıfta haftalık ders saatleri neler?

İlkokul 2. sınıf döneminde çocuklar, İlkokul 1. sınıf dersleri dışında İngilizce ve müzik olmak üzere 2 farklı ders daha görmeye başlıyorlar. Okul müfredatında İngilizce dersi yabancı dil olarak da geçiyor. 2. sınıfta çocukları en fazla zorlayacak derste İngilizce olacaktır. Çocuklarınıza bütün dersler konusunda her zaman pozitif yaklaşmak en doğrusudur. İlkokul dönemi çocuklarınızın en önemli dönemidir. Eğitim temellerinin atıldığı dönem bu dönemdir. Eğer çocuklarınızın temel eğitimlerini sağlam kurmazsanız ileri eğitim süreçlerinde her zaman ciddi problemler çıkacaktır. 

2. sınıf öğrencisi için özel ders desteği ihtiyaç duyarsanız sizlere bir telefon kadar yakınız.