YGS kimya konuları


YGS kimya konuları

TYT Kimya konuları 9. sınıf Kimya dersinin ağırlıklı olduğu genellikle yoruma dayalı işlemin az olduğu konulardan oluşmaktadır. TYT Kimya dersinde hazır hale gelmek için öncelikle konu eksiklikleri giderilmeli sonrasında olabildiğince farklı kaynaktan sorular çözülerek konu pekiştirilmelidir.

TYT kimya dersine geçmiş yıllarda çıkmış sorulara benzer soruları barındıran kaynaklarla hazırlanılmalıdır. Geçmiş yıllarda sorulan soru tarzları anlaşıldıktan sonra hangi soru gelirse gelsin yapabilirim diyene kadar çalışmalara devam etmelisiniz.

TYT Kimya Konuları Neler?

Kimya Bilimi

Atom ve Periyodik Sistem

Kimyasal Türler Arası Etkileşimler

Kimyasal Hesaplamalar

Kimyanın Temel Kanunları

Asit, Baz ve Tuz

Maddenin Halleri

Karışımlar

Endüstride ve Canlılarda Enerji

Kimya Her Yerde

TYT kimya konularına nasıl çalışılmalı?

TYT kimya konuları çok zor olmamakla birlikte AYT Kimya konularının anlaşılabilmesi için TYT Kimya müfredatındaki konuların çoğunlukla ön koşul niteliği taşıdığı bilinmelidir. TYT Kimya dersi özellikle tıp, eczacılık gibi sağlık alanlarında tercih yapacak öğrencilerimizin hata yapma lüksünün olmadığı bir sınavdır. Kimya konuları çalışılırken her ne kadar sınavda işlemsel soru çok sorulmasa da formüllerin doğru hatırlanması yorum sorularında kullanılacak materyaller arasında yer almaktadır. Rakiplerin hata riskini minimize etmek açısından günlük minimum 200 soru çözdüğünü göz önünde bulundurursak işimizin çokta kolay olmadığı açıkça ortaya çıkacaktır. Kimya dersi konularını sizin için derledik ve paylaşıyoruz...