LYS matematik konuları


LYS matematik konuları

AYT matematik konularını sağlıklı bir şekilde öğrenerek hangi konulara çalışmanız gerektiğini bilmeniz şart. AYT sınavında sorulacak matematik konularını tam olarak öğrenirseniz sınava hazırlanma programınızı da ona göre yapabilirsiniz. Sürekli değişiklik gösterilen TYT ve AYT sınavı hakkında bu sitede detaylı bilgiye sahip olacaksınız. Yanlış bilgi yönlendirmeler ile vakit kaybetmeyin. AYT matematik sınavı, matematik - fen (sayısal) grubu öğrencilerinin girmesi gereken zorunlu sınavdır. AYT grubunun en zor sınavının başında geldiği düşünülür. Soru yoğunluğu ve zorluğu bakımından gerçekten zor bir sınavdır.

AYT matematik konuları neler?

AYT sınavında çıkacak matematik konularının tam listesi aşağıda mevcuttur. LYS matematik konularında yapılan son değişikliklere göre düzenlemesini yapmış bulunuyoruz. AYT hakkında sağlıklı bilgi sahibi olarak çalışma programlarınızı hazırlamanız rakiplerinize fark atmanıza yardımcı olacaktır. Doğru bir metot ile çalışmanızı yaparsanız her zaman karlı çıkarsınız.

Temel Kavramlar

Sayılar – Sayı Basamakları

Bölme ve Bölünebilme

OBEB – OKEK

Rasyonel Sayılar

Basit Eşitsizlikler

Mutlak Değer

Üslü Sayılar

Köklü Sayılar

Çarpanlara Ayırma

Denklem Çözme

Oran-Orantı

Problemler

Mantık

Kümeler

Kartezyen Çarpım

Fonksiyonlar

Permütasyon

Kombinasyon

Binom

Olasılık

İstatistik

2. Dereceden Denklemler

Karmaşık Sayılar

Polinomlar

Parabol

Trigonometri

Eşitsizlikler

Logaritma

Diziler

Limit

Türev

İntegral

AYT  matematik konularına uzun süreli bir çalışma programı ile ancak başarılı olunacak nadir sınav türlerinden biridir. AYT matematik konularını kapsadığı gibi yeni konuları da hem zor hem de sayı olarak fazladır. İyi bir sonuç almak için iyi bir çalışma metodu uygulamanız gerekli. Her sorunun ciddi oranda bir kat sayıya sahiptir. Fazladan bir net sizi ile rakiplerinizin önüne geçmesini sağlar. Özellikle yığılma olduğu noktada bir tane matematik sorusunu doğru işaretlemek sizi binlerce kişinin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bu gerçekleri ve şartları göz önünde bulunarak AYT matematik konularına çalışmalısınız.

AYT matematik özel ders

AYT matematik özel ders ile rakiplerinize fark atarak iyi bir üniversitede eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Ekol Özel Dersin Boğaziçili ve tecrübeli öğretmenleri sizlere AYT matematik özel ders konusunda gerekli desteği sağlayabileceğinden emin olabilirsiniz. Tecrübeli öğretmenlerimizin rehberliğinde TYT ve AYT matematik konularını çok daha iyi kavrayacak ve farklı soru tiplerinin çözümlerini öğreneceksiniz. TYT  ve AYT matematik konularının farklı soru tiplerini görürseniz sınavda fazla zorlanmayacaksınız. Daha önce çözdüğünüz soru tiplerinin benzerleri sınavda karşınıza çıkarsa daha rahat çözersiniz ama hiç görmediğiniz bir soru tipi gelirse çözmekte zorlanırsınız.