TEOG netleri nasıl yükseltilir?


TEOG netleri nasıl yükseltilir?

TEOG netleri nasıl yükseltilir? Yüz binlerce öğrencinin kaliteli bir liseye girebilmek için ter döktüğü TEOG sınavında net sayısını artırmak için öncelikli olarak konu eksikleri tam manasıyla kapatılmalıdır. Öğrenciler klasik TEOG tarzı soruları ezberlemek yerine konuyu tam manasıyla anlamalıdırlar. TEOG Matematik ve TEOG Fen Bilimleri dersleri başta olmak üzere öğrenciler soruyu çözmek için benzer tarzda onlarca soru çözmeye itildiği eğitim programlarının içine itildiği duyulan haberler arasındadır. Bu öğrencileri çok bunaltmakla kalmayıp sosyal hayattan da soyutladığı için farklı bir buhran sebebi olmaktadır. Öğrenciler TEOG Matematik konularını gerçek anlamda öğrendiği taktirde farklı varyasyonda soru da gelse konu çalışmalarının üstünden zaman geçmiş olsa da fikir yürütebilme yeteneklerini kaybetmeyecekler.

TEOG netlerini yükseltmek için ne yapmalı?

TEOG netlerini yükseltebilmek için yapılması gereken bir diğer önemli strateji düzenli ve periyodik çalışma sistemine sahip olmaktır. Düzenli bir çalışma disiplinine sahip olan öğrencinin günlük ortalama 150 soru çözmesi durumunda TEOG sınavında başarı kaçınılmaz olmaktadır. Günlük ortalama 150 soru çözen öğrenci takıldığı soruları mutlak suretle öğretmenlerine sormalı sınav öncesi anlamadan geçtiği soru bırakmamalıdırlar. TEOG sınavına hazırlanan öğrenci ilk başta 300 tane soruyla başlama gafletinde de bulunmamalı aksi taktirde tam sınav arefesinde yani sınava sayılı günlerin kaldığı zaman diliminde ya da ikinci TEOG sınavına yaklaşılırken çok yorgun düşmekte olup olan motivasyonunu da kaybetmekte ve mutsuz bir hale gelmektedir. TEOG bir maratondur. Bu sebeple süreç yönetiminin planlı işlemesi de olmazsa olmazlar arasındadır.

TEOG açık uçlu soru nasıl olacak?

TEOG sınavında 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılı itibarıyla yaklaşık 7 tane açık uçlu soru sorulması beklenmektedir. Açık uçlu soruların ne tarzda sorulardan oluşacağı da araştırılmalı bilen öğretmenlerin desteği mutlaka alınmalıdır. TEOG açık uçlu sorularla ilgili detaylı bilgiler açıklandığında sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeniz durumunda çalışma stratejilerinizi geliştirme şansı bulan öğrenciler arasında yer alma fırsatınız olacaktır.