TYT Özel Ders


TYT Özel Ders

TYT özel ders öğretmeni mi arıyorsunuz? Tecrübeli özel ders öğretmeni dendiğinde ilk akla gelen Ekol Özel Ders öğretmenleridir. 

TYT özel ders öğretmenlerimizin tamamı Boğaziçi Üniversitesi mezunu ve alanında uzman kişilerdir.

TYT özel ders öğretmenlerimiz çocuklarınızın eksik olduğu konuları kapatacak aynı zaman da çocuklarınıza verimli çalışmayı öğreteceklerdir. TYT özel ders öğretmenlerimiz ile görüşmeden karar vermeyin.

TYT açık adı ile Temel Yeterlilik Testi üniversite giriş sınavındaki ilk oturumudur. TYT kolay gibi görülse de aslında en zor olan bölümdür. TYT konuları temel konuları içerdiği için öğrencinin temelinin sağlam olmasına bakar. Eğer öğrencilerin matematik, Türkçe ve fen gibi derslerde temelleri zayıf olursa AYT bölümünü de yapamazlar. Onun için TYT özel ders almak çok önemlidir. Çocuklarınızın eğitim temelini oluşturmasına katkı sağlamak için tecrübeli TYT özel ders öğretmenlerimizden mutlaka destek isteyin.

 TYT özel ders öğretmeni

TYT özel ders öğretmeni çocuklarınızın sadece konulardaki açığını kapatmaz. Onların ihtiyaç duyduğu motivasyonu ve öz güveni kazanmalarını da sağlıyorlar. Tecrübeli TYT özel ders öğretmenlerinin rehberliği sayesinde çocuklarınız sınavlara daha öz güvenli hazırlanacaktır. Sürekli değişen eğitim ve sınav sistemlerinde çocuklarınıza vereceğiniz en önemli destek, tecrübeli bir TYT  özel ders öğretmeni ayarlamak olacaktır.

TYT, Temel Yeterlilik Testi nedir?

Temel Yeterlilik Testi (TYT) üniversite giriş sisteminin ilk oturumudur. 120 sorudan oluşan bu sınav öğrencilerin lise üniversiteye geçiş için yeterliliklerini ölçüyor. Sorulan 120 soruya 135 dakika süre veriliyor. Türkçe matematik ağırlık olan bu sınavda 40’ar tane türkçe ve matematik dersinden, 20’şer tane de fen bilimleri ve sosyal bilimler dersinden soru soruluyor. Bu soruların içerikleri ise lisenin 9. Ve 10. sınıflardan oluşuyor. Hayalindeki üniversiteye girmek isteyen öğrencilerin öncelikle bu sınavdan baraj puanı geçmeleri gerekiyor.

Üniversiteye girişte ilk oturum olan bu sınavdan öğrenciler yüksek puanlar yapıp hedefledikleri sıraya yerleşmeye çalışıyor. Bu sınava giren öğrencilerin bir kısmı 2 senelik diye bildiğimiz önlisans programlarına yerleşmeyi hedeflerken bir kısmı ise bu sınavda aldıkları puanın %40ını ve AYT puanının %60ıyla lisans programlarına yerleşmek istiyor. Her ne kadar toplam puanın az kısmını oluştursa da katılımın fazla olması nedeniyle 1 puanla sıralama çok değişiyor. Bu sebeple öğrencilerin TYT’yi hafife almamaları gerekiyor.

YKS nedir?

Yüksek öğretim Kurumları Sınavı kısaltılarak YKS olarak adlandırılır. YKS de TYT, AYT ve YDT sınavı olarak üç gruptan oluşur.

1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT)

2. Oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT)

3. Oturum ise Yabancı Dil Testi (YDT) olarak geçmektedir.

TYT matematik özel ders

TYT matematik özel ders, TYT Türkçe özel ders, TYT fizik özel ders, TYT kimya özel ders, TYT biyoloji özel ders, tecrübeli TYT özel ders öğretmeni

TYT matematik özel ders öğretmenleri çocuklarınız için en uygun öğretme yöntemlerini kullanarak onların eksiklerini giderip daha iyi bir duruma gelmelerini sağlarlar. Tecrübeli matematik özel ders öğretmeninden alacağınız TYT matematik özel ders ile çocuklarınız hem netlerini artıracak hem de daha iyi bir eğitim alma fırsatını yakalayacaklardır. Değişen sistemi sürekli takip eden matematik özel ders öğretmenlerimiz ile TYT sınavına daha iyi bir şekilde hazırlanın.  

TYT fizik özel ders

TYT fizik özel ders öğretmenlerimiz ile çocuklarınız fizik konularını daha iyi kavrayacaklardır. Sayısal derslerinde en fazla zorlanılan ders fizik dersidir. Fizik soruları sayısal öğrencileri için en belirleyici sorulardır. TYT ve AYT de fizik sorularını fazla yapan öğrenciler her zaman diğer öğrencilerden daha yüksek puanlar alacağını unutmamak gerekli. TYT AYT fizik özel ders öğretmeni için öğretmenlerimiz ile görüşmeden karar vermeyiniz.

TYT matematik özel ders, TYT Türkçe özel ders, TYT fizik özel ders, TYT kimya özel ders, TYT biyoloji özel ders, tecrübeli TYT özel ders öğretmeni

TYT özel ders şart mı?

TYT özel ders aldırmadan üniversite kazanamayız diye bir düşünce olamaz. Planlı çalışan ve zamanı verimli kullanan öğrenciler her zaman başarılı olurlar.

Üniversite hazırlık süreci uzun ve stresli bir süreç. Bu süreçte tüm öğrenciler desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu destek sayesinde zaman kazanıyor, soruların çözümlerinde doğru yolları öğreniyor ve eksiksiz bir şekilde konularını tamamlıyor. Tecrübeli öğretmenlerimiz değişen sınav sistemini ve soru tarzlarını yakından takip ederek üniversite hazırlık sürecinde hem önlisans hedefleyen hem de lisans eğitim programı hedefleyen öğrencilere destek oluyor. Onları yapabilecekleri en iyi sonuca hazırlıyor. 

TYT özel ders öğretmeni

TYT matematik özel ders öğretmeni

TYT Türkçe özel ders öğretmeni

TYT Fizik özel ders öğretmeni

TYT kimya özel ders öğretmeni

TYT biyoloji özel ders öğretmeni

TYT geometri özel ders öğretmeni

TYT tarih özel ders öğretmeni

Boğaziçili TYT özel ders öğretmeni

TYT matematik özel ders, TYT Türkçe özel ders, TYT fizik özel ders, TYT kimya özel ders, TYT biyoloji özel ders ihtiyacınız olduğunuz da Ekol Özel Ders tecrübeli ve Boğaziçili öğretmenleriniz ile her zaman sizin yanınızdadır.

Tecrübeli TYT özel ders öğretmenleri için bir telefon uzağınızda olduğumuzu unutmayınız.