Fizik Özel Ders


Fizik Özel Ders

Fizik özel ders desteği ile öğrencilerimizin eğitimine daha iyi katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Fizik özel ders öğretmenlerimizden alacağınız destek fizik dersi ile çocuklarınız hem okul sınavlarına hemde Türkiye geneli sınavlara daha iyi hazırlanacaklardır. Fizik özel ders öğretmenlerimiz alanında uzman Boğaziçi Üniversitesi mezunu kişilerdir.

Sayısal alanın derslerinden biri olan fizik belki de çoğunluktaki öğrencilerin en zor ders olarak seçeceği bir ders. Fizik lise ile birlikte hayatımıza girse de aslında ortaokuldaki fen bilimleri dersleriyle birlikte fizik ile tanışmaya başlıyoruz. Fizik sağlam temel isteyen bir ders. Her yeni eklenen konu bir önceki konunun temelleri üzerine inşa ediliyor. Bu nedenle bir konunun tam olarak anlaşılmadan geçilmesi aslında belki de kolaylıkla inşa edeceğiniz bu dersi yıkıveriyor. Eğer fizik dersinde başarılı olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey öğrendiğiniz her konuyu tam olarak anlamadan geçmemeniz. Eğer aklınızda soru işaretleri varsa mutlaka öğrenmeniz. Soru pratikleri ve konu tekrarlarıyla da öğrendiğiniz konuları canlı tutmanız. Eğer yolun başından itibaren bu şekilde giderseniz fizik dersinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak konu öğrenme sırasında bazı zorluklar yaşamanız çok normal bu süreçte fizik özel ders ihtiyacı duyabilirsiniz. Fizik özel ders öğretmenlerimizden destek alarak en başından itibaren konuları verimli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Lise fizik özel ders takviyesi öğrencilerin hem okuldaki hem de sınavlardaki başarılarını olumlu yönde etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Öğrencilerin yaptığı en büyük hatalardan biri bir konuyu öğrenmede güçlük çektiklerinde pes edip yeni konuya geçmeleri ancak fizik dersinin birbiri üzerine eklenen bir ders olduğundan bahsetmiştik. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda pes etmeden hemen fizik özel ders öğretmenlerine başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Yeni konu eklenmeden, öğrenemediğiniz konuyu özel ders öğretmenlerinizden dinleyip tamamen oturtmalısınız. Fizik özel ders öğretmenlerimizde birlikte konunun sorularını çözüp öğrendiğiniz konuyu test soruları üzerinde uygulayıp uygulayamadığınızı görmelisiniz. Gereken zamanlarda konu tekrarları yaparak konuyu güncel tutmalısınız. Böylece hem lise müfredatı derslerinde başarılı olursunuz, okul puanınız yüksek gelir hem de TYT AYT sınavlarında hedeflediğiniz testlere ulaşmanız daha kolay olur.

 Her lise öğrencisinin hayali iyi bir üniversiteye gitmek ve hayal ettiği mesleği yapmaktır. Üniversiteye hazırlık süreci sadece TYT ve AYT'ye hazırlandığınız yıllar demek değil. Elbette ki bu senelerde daha yoğun çalışıyorsunuz daha sınav odaklı çalışıyorsunuz ama lise hayatınızın tamamında yaptıklarınızın sonucunu alıyorsunuz aslında bu yıllarda. Eğer planlı ve programlı bir şekilde çalışırsanız sınava hazırlık süreciniz daha kolay geçiyor. Fizik dersinde sağlam bir temel oluşturursanız ve fizik özel ders öğretmenlerimizle verimli bir programla ilerliyorsanız zaten her konuyu anlamış olarak üniversite hazırlık sürecine giriyorsanız. Hem bu süreçte öğreneceğiniz yeni fizik konularını öğrenmek daha kolay oluyor hem de önceki senelerde öğrendiğiniz konuların sadece üzerinden kısa bir tekrarla geçmeniz yeterli oluyor. Fizik özel dersi alarak sağlam temel yaratmanın en büyük artısı bu.