LGS Özel Ders


LGS Özel Ders

LGS özel ders ile öğrencilerinize daha iyi destek verebilirsiniz. 

LGS matematik özel ders, LGS fen bilimleri özel ders ve LGS Türkçe özel ders ile çocuklarınız Liselere Giriş Sınavına daha iyi hazırlanacaklar, bu konuda bizlere güvene bilirsiniz.

LGS nedir?

LGS 8.sınıf öğrencilerin girdiği liseye giriş sınavıdır. Sınavda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarından 90 soru soruluyor ve bu soruların içerikleri 8.sınıf müfredatından geliyor. Öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, problem çözme gibi becerilerini ölçen nitelikte sorular yer alıyor. Sınavın birinci bölümünde 50 soruluk sözel alan için 75 dakika süre verilmekte ve ikinci bölümdeki 40 soruluk sayısal alan testleri için ise 80 dakika süre verilmektedir.

LGS özel ders öğretmeni

LGS özel ders öğretmeni neden gerekli? LGS sınavı ile ilgili bilgileri yukarıda verdikten sonra öğrenciler bu denli uzun soluklu sınava herhangi destek almadan sağlıklı bir şekilde çalışabilirler mi? Uzun maraton olan LGS sınavları ancak tecrübeli öğretmenlerin rehberliğinde başarıya ulaşılır.

Nitelikli sınavla öğrenci alan liselere girmek isteyen öğrenciler hayallerini gerçekleştirmek için LGS’den gerekli puanı almalılar. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yenilikleri ve sistemi iyi bilmesi gerekiyor. Hatta soru bankası ve konu anlatımlı kaynak kitapları bile yeni sisteme uygun olmalı. Öğrencilerin gördüklerinde şaşırmamaları için çıkması olası tüm soru tarzlarından pratik yapmaları gerek ama bununla bitmiyor. Yeni bir soru tarzı ile karşı karşıya kalsalar bile konuya yeterince hakim olup güçlü yorumlama yetenekleri olmalı.

Tecrübeli öğretmenlerimiz öğrencilerin hedefledikleri liseye gitmeleri için yıllardır sistemi yakından takip ediyor. Öğrencileri konu anlatımında yeterli noktaya getirdikten sonra farklı tarzlarda sorular üzerinde birlikte pratik yapıp onlara bir yol haritası çiziyor. Öğrencilerin soru köklerini doğru şekilde anlamasını sağlayarak konuları yorumlamaları ve zaman kaybetmeden karşılarına gelen soruları doğru bir şekilde çözmelerini sağlıyor.

LGS matematik özel ders, LGS fen bilimleri özel ders ve LGS Türkçe özel ders, LGS özel ders öğretmeni

LGS matematik özel ders

LGS matematik özel ders neden gerekli?

LGS matematik soruları artık eskisi gibi basit anlatımla sorulmuyor. Eskiden iki üç cümle olarak sorular şimdi yarım sayfalık sorular olarak soruluyor. Artık matematik konularını çözebilmeniz için hem konuya hakim olmalısınız hem de okuduğunuzu anlamalı ve anladığınızı denkleme dökebilmelisiniz. 

LGS matematik özel ders öğretmenlerimiz hem konuları kavramasına yardımcı olacak hem de çocukların yeni sisteme adapte olmasına yardımcı olacaklar.

LGS fen bilimleri özel ders

LGS fen bilimleri özel ders ile öğretmenlerimiz öğrencilerimizin fizik, kimya ve biyoloji alanlarında daha başarılı olmaları için var güçleri ile çalışacaklarından emin olabilirsiniz. LGS fen bilimleri en zorlayıcı derslerden biri olduğu için öğrencilere mutlaka takviye dersi aldırılmalıdır. 

LGS özel derslerimiz

LGS özel ders olarak; LGS matematik özel ders, LGS fen bilimleri özel ders, LGS Türkçe özel ders, LGS İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük özel ders, LGS İngilizce özel ders alanlarıdır. Tecrübeli öğretmenlerimizden alacağınız LGS özel ders ile daha başarılı bir lise eğitimine bir adım daha yakınlaşın.

LGS özel ders öğretmeni

LGS matematik özel ders

LGS fen bilimleri özel ders

LGS Türkçe özel ders öğretmeni

Tecrübeli LGS özel ders öğretmeni

Boğaziçili LGS özel ders öğretmeni

LGS de iyi sonuç almak için tecrübeli öğretmenlerden mutlaka destek alınız. LGS gibi uzun soluklu sınavlara iyi bir planlama yaparak çalışarak başarıya ulaşabilirsiniz.