LGS Matematik Özel Ders


LGS Matematik Özel Ders

LGS matematik özel ders almak istiyorsanız Ekol Özel Ders öğretmenleri ile görüşmeden karar vermeyiniz. Özel öğretmenlerimizin hepsi Boğaziçi Üniversitesi mezunu alanında uzman eğitimcilerdir. Tecrübeli LGS matematik özel ders öğretmeni ile çocuklarınız hem okuldaki sınavlarında başarılı sonuçlar alacak hem de LGS gibi merkezi sınavdan da iyi sonuçlar alacaklarından emin olabilirsiniz. LGS gibi uzun soluklu çalışma isteyen sınavlarda çocuklarımız her zaman zorlanıyorlar. Bu zorlu ve uzun süreçte çocuklarınızın en büyük destekçisi ve rehberi LGS öğretmenleri olacaklarını unutmamamız gerekli.

LGS matematik özel ders öğretmeni

LGS matematik özel ders öğretmeni desteği çocuklarınızın daha iyi ve verimli çalışma dönemi geçirmesi için çok önemli. Tecrübeli LGS matematik özel ders öğretmeninden alacağınız destek ile çocuklarınızın matematik alt yapısı daha iyi gelişir. LGS dönemindeki çalışmaları lise döneminde göreceği matematik ve diğer derslerinde alt yapısını oluşturuyor. LGS dönemini iyi bir şekilde geçirmiş öğrenciler  lise dönemine daha iyi hazırlık yapmış olacaklar.

LGS matematik özel ders gerekli mi?

LGS matematik özel dersi neden gerekli olduğunu anlamak için LGS de matematik sorularının önemi bilmeliyiz.

LGS nitelikli liselere yerleşmek isteyen öğrenciler için MEB’in hazırladığı sınavdır. LGS matematik bölümünde toplamda 20 soru var. Bu 20 sorunun tamamını yapmak öğrencileri oldukça ön sıralara yerleştiriyor. Bu 20 sorunun tamamını doğru cevaplamak için öğrencilerin gereken emeği göstermesi gerekiyor.

Ailelerin öğrenciler üzerinde belki de fark etmeden oluşturdukları baskı var. Veliler matematik konusunda oldukça endişeliler. Matematik dersini yapabilmeyi zekayla doğru orantılı olarak görüyor, öğrenciler bu derste zorlandıklarında başarılı olmayacaklarını düşünüp hevesleri kırılıyor. Oysa matematik dersinde başarısız öğrencilerin çoğunun başarısızlık sebebi temellerinin sağlam olmaması. Biz öğretmenlerimizle bunun üzerine yoğunlaşıyoruz. Öğrencilere güçlü temeller inşa ederek konu anlatımı konusunda eksik bırakmıyoruz. Bunun ardından soru çözümü pratiği ve hızlanma geliyor.

Ekol özel ders ekibi tecrübeli öğretmenlerden oluşuyor. Öğretmenlerimiz konu anlatımı ve soru pratiği desteğiyle öğrencilerin yüksek netler yapmasını sağlıyor. Bu sayede öğrencilerin ve velilerin endişeleri azalıyor. Bu stresli süreçte öğrencilerin dersten korkmasını engelliyor aksine severek hevesle soru çözmelerini sağlıyoruz. Öğrencileri karşılarına çıkabilecek her türlü soru tarzına hazırlayıp sınav esnasında şaşkınlık yaşamamalarını sağlıyoruz.