8. sınıf TEOG konuları


8. sınıf TEOG konuları

2017 - 2018 TEOG 1. dönem ve 2. dönem konularını öğrenmeden çalışma programı hazırlamanız doğru olmaz. Önce TEOG sınavlarında çıkacak olan konularını tam olarak öğrenmelisiniz. MEB'in en son güncellemesine göre TEOG sınavında çıkacak olan, matematik, fen bilimleri, Türkçe, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini sizler için derledik. TEOG derslerine çalışmadan önce mutlaka dersleri konu konu bölüp ona göre çalışma ve soru çözüm süreleriniz belirleyin. Konuların bitimini mutlaka sınava 2,3 hafta kala bitirmiş olmalısınız. Unutmayın TEOG sınavına hayatınızda sadece bir kere bileceksiniz ve o alacağınız puan ile liseye kaptıracaksınız. İyi liselerinde TEOG puanları da oldukça yüksek. 

2017 2018 kasım ve nisan dönemi TEOG sınav konuları neler?

MEB'in son yayınladığı 2017 - 2018 TEOG konuları aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır. TEOG konularına çalışırken mutlaka program yapmalısınız. TEOG sınavı ciddiye alınacak bir sınav. Onun için sıkı bir ders çalışma programıyla iyi sonuçlar alarak iyi bir liseye girmeye fırsatını yakalayın. 

TEOG matematik konuları

TEOG fen bilimleri konuları

TEOG Türkçe konuları

TEOG İngilizce konuları

TEOG inkılap tarihi ve Atatürkçülük konuları

TEOG din kültürü ve ahlak bilgisi konuları

2017 - 2018 TEOG sınav konularına yönelik hazırlayacağınız ders çalışma programı için mutlaka rehber öğretmenlerinizden yardım alınınız. TEOG sınavı tek başınıza programlayabileceğiniz kadar basit ve hafife alınmayacak kadar önemli bir programdır. Çocuklarınızın iyi bir lisede eğitim alması için TEOG sınavından yüksek dereceler alması gerekli.

TEOG sınavına girecek bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.