LGS fen bilimleri konuları


LGS fen bilimleri konuları

LGS fen bilimleri konularını tam olarak öğrenmeden ders programı çıkarmayın. LGS dersleri arasında gerek özel okul ve kolejler gerekse devlet liselerine girişte en çok puan getiren derslerden bir tanesi olan fen bilimleri dersi sınav konuları ve bu konulara çalışma stratejilerini paylaşıyoruz. LGS fen bilimleri konuları inceledikten sonra tablonun altındaki konu açıklamalarını okumanızı tavsiye ederiz.

LGS fen sınavına çalışmadan önce mutlaka kendinize uygulayabileceğiniz bir program çıkarmanız gerekli.

LGS gibi uzun soluklu bir maratonda - uzun süre çalışma gerektiren bir sınavda - verimli ve sağlıklı çalışmak için iyi bir rehbere ve iyi bir çalışma programına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

LGS fen bilimleri konuları ve çalışma stratejisi ne olmalı?

Fen bilimleri dersi LGS konularına çalışırken önce konular tam manasıyla anlaşılmalı daha sonra bu konularla ilgili kademeli olarak seviyesi artan sorular çözülmelidir. Öğretmenlerimiz Fen Bilimleri konularıyla ilgili hemen hemen her soru tarzını detaylı bir şekilde öğretir. Böylece öğrenci LGS sınavına girdiğinde hangi soru gelirse gelsin tamamını doğru cevaplayacak hale gelmiş olur. Belirli bir noktadan sonra seviyelerin eşitlenmiş olarak algılanacağı bu sistemde ilerlemeye olabildiğince fazla kaynaktan soru çözümüyle devam edilmelidir.

Ekol Özel Ders öğretmenleri ''SKINNER'' metodunu uygulayan ilk özel kurumsal yapıdır. Bu metodumuz sayesinde LGS Fen Bilimleri konuları programlı bir şekilde ilerler. Ön koşulu olan konular öncelikle anlatılır. Bu sayede öğrenci yeni konuyu öğrenmeye hazır hale getirilir. Verilen ödevlerin düzenli takibinin yıl boyunca tüm öğretmenler tarafından aksatılmadan yapılması Ekol Özel Ders kurumu yönetimi garantisi altındadır. Eğitimde mükemmelliyeti vadeden kurum olarak tecrübeli ve tamamı Boğaziçili öğretmenler ile evinizde ders ve eğitim danışmanlığı sunuyoruz. Öğrenciler okulda belirli noktalarda anlamamış olabilir, sormamış yada sormaya çekinmiş olabilir. Bu durum bir an önce müdahale edilmediği taktirde çığ gibi büyüyecektir. Öğrencilerin kendi başına altından kalkmaları mümkün olsa da tam verim alınabilmesi çok zordur. Her öğrencinin farklı tarzda ve farklı hızda algılama ve öğrenme özelliği olduğu için konunun ilerlemesi bireye özgü programlarla şeklinde organize edilir. Tamamı sabırlı, öğrencisine daima sempatiyle yaklaşan ve düzenli haftada en az üç gün ( velilerimizin bilgisi dahilinde ) telefon görüşmesi ya da whatsapp yazışmalarıyla çalışmaların sistematik ve düzenli ilerlemesini sağlayan, ödev kontrolü yapan bir kurumun öğretmenlerinden özel ders almanın artısını sizler de çok kısa zamanda hissedebileceksiniz. 

LGS Fen Bilimleri Konu

Mevsimler ve İklim

DNA ve Genetik Kod

Basınç

Madde ve Endüstri

Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi

Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi

Basit Makineler